Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Uued näitused muuseumi galeriis 9.5.2009

Uued näitused muuseumi galeriis 9.5.2009

PRESSITEADE

 

Alates 9. maist 2009 on Sõru muuseumi galeriis avatud kaks uut näitust.

Alvar Aalto muuseum, Turu Ülikooli Sihtasutus, Turu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Granö keskus  esitlevad näitusel „Alvar Aalto Õunapuuõied“ seitset  selle maailmakuulsa soome arhitekti projekteeritud  maja.

Tänapäeval on kõikide näitusel esitletavate majade kasutusotstarve muutunud ja need on arhitektuuri vaatamisväärsustena  külastajatele avatud. Näituse põhirõhk ongi  muutumisel ja aja kulumisel. Näitus räägib sellest, kuidas aeg on kohelnud Alvar Aalto projekteeritud maju. Nende majade restaureerimis- ja remonditööde ühiseks tegijaks on arhitekti  taotluste austamine: kulumine ja ajalugu on nendes majades ikka veel tuntavad. Majad on säilitanud oma iseloomu, kuigi aeg  on muutunud.

Aalto näituse avamine toimub laupäeval, 9. mail kell 12 Alvar Aalto Sihtasutuse juhi Markku Lahti osavõtul.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Tormiste randade muusika“ käsitleb Gustav Ernesaksa ooperiloomingut. Näitus valmis eelmisel aastal eelkõige koorihelilooja ja dirigendina tuntud  Gustav Ernesaksa 100. juubeli ürituste raames.

Sõru muuseum on avatud K-P kella 11-16. Mõlemad näitused on avatud kuni 21. juunini 2009.

Info

Helve Russsak

Direktor

Sõru muuseum

Tel 46 95408

tka

banner est

emmaste eas