Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Sõru muuseumi 10. sünnipäev

Sõru muuseumi 10. sünnipäev

PRESSITEADE

Sõru muuseum tähistab laupäeval, 16. mail 2009 kell 17 muuseumi 10. tegevusaastat:

avatakse näitus Mälupilte kolhoosiaja rannapüügist Hiiumaal kolhoosi Sõru Kalur asutamise 60.  aastapäeva puhul.

Sõru muuseum alustas tegevust 1998. aastal. Lokaalse kultuuripärandi uurimisele andis tõuke Õngu rannas 1939. aastal ehitatud ja ainsana tänaseni säilinud mootorpurjeka Alar kojutoomine. Vallakodanikud  ja oma suvekodude või päritolu kaudu Hiiumaaga seotud inimesed hakkasid  kohaliku eestvedaja pr Milvi Vanatoa entusiastlikul juhtimisel rannakultuuri pärandit koguma ja eksponeerima.

Sõru muuseumis korraldati palju mitmesuguseid näitusi. Muuseumi tegevus leidis laia kandepinna nii annetajate kui ka heasoovliku huviga külastajate poolt.  Emmaste valla ja Sõruotsa külaseltsi initsiatiivil renoveeriti 2006. aastal endise kalurikolhoosi kontori ja kinona kasutatud maja. Täna tegutseb Sõru muuseum  Sõru merekeskuse ühe osana. Muuseum on registreeritud  munitsipaalmuuseumina. Käimas on muuseumivarade arvelevõtmine ja konserveerimine. Muuseumi areng saab jätkuda Euroopa Liidu projektide ja süveneva koostöö kaudu teiste merekultuuri uurivate ja väärtustavate partneritega.

Näitus Mälupilte kolhoosiaegsest rannapüügist Hiiumaal meenutab sõnalistes mälestustes, maalidel, fotodel ja esemetes kolhoosiaja kalapüüki. Mäletamine peegeldab erinevaid vaatenurki sellest, mida  ja kuidas me mäletame.

Näituse teostamist toetas kultuuriprogramm „Saarte pärimuslik kultuurikeskkond 2008-2010“, MTÜ Hiiukala ja kultuurkapital.

 

 

Helve Russak

Direktor

Sõru muuseum

Tel 4695408

tka

banner est

emmaste eas