Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Toronto Hiidlaste Selts 35

Toronto Hiidlaste Selts 35

PRESSITEADE

 

Toronto Hiidlaste Seltsi näitus Sõru Muuseumis

Suvel külastas Sõru muuseumi Vaike Külvet, kaasas Toronto Hiidlaste Seltsi 35. aastapäevaks koostatud näitus. Sõru muuseumis saab hiidlaste seltsi juubelinäitust vaadata alates 18. septembrist kuni 2009. aasta lõpuni. Täpselt samasugune fotonäitus avatakse oktoobris Kanadas, Toronto Eesti Maja keldrikorruse fotogaleriis.

Kanadas asub üks suurimaid eestlaste kogukondi Venemaa, Rootsi ja Ameerika Ühendriikide kõrval. Toronto eestlaste kogukonna aktiivsed Hiiumaa päritolu liikmed on 1974. aastast hoogsalt tegutsenud Hiidlaste Seltsina. Oma selts avardas seltsielu ja suhtlemisvõimalusi, oma kodusaare kultuuri mäletamist ja hoidmist. Ülemaailmse Hiidlaste Seltsi liikmeid oli 1976. aastal ligi veerand tuhat. Kanadas ilmub seltsi väljaandena alates 1975. aastast ajakiri Hiiu.

Juubelinäituse koostas aktiivne hiidlaste seltsi liige ja Hiiu toimetaja Vaike Külvet. Näitus sisaldab fotodokumente alates Hiidlaste Seltsi asutamisest 1974. aastal. Näitusega meenutatakse traditsioonilisi koosviibimisi ja koosolekuid, ringide ja kooride tegevust, seltsi tähtpäevi ja -liikmeid. Sõru muuseumiga on Hiidlaste Seltsil Vaike Külveti kaudu kujunenud head sidemed. Hiiu toimetajana saadab Vaike Külvet ajakirja Hiiu regulaarselt nii Sõru muuseumile kui ka Emmaste raamatukogule.

Info
Helve Russak
Direktor
Sõru muuseum

Tel 4695408

tka

banner est

emmaste eas