Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Haridusprogramm hiiu diasporaast

Haridusprogramm hiiu diasporaast

PRESSITEADE

28.10.2009

Emmaste Põhikooli õpilased Toronto Hiidlaste Seltsi näituse haridusprogrammis Sõru muuseumis

Esimese õppeveerandi lõpunädalalal osalesid Emmaste Põhikooli 8. klassi õpilased Sõru muuseumi haridusprogrammis. Tutvuti näitusega ja arutleti Kanada hiiu kogukonna kujunemise ja tähenduse üle näitusematerjalide ja eelnevalt tehtud internetiotsingute põhjal. Noorte seisukohti aitas kujundada ajakirja „Hiiu“ kasutamine.  Osalejad sõnastasid erinevaid vaatenurki oma kodusaare ajaloo, kultuuri  ja inimsaatuste kohta. Õpilaste arvates oli näituseprogramm vajalik ülemaailmse  Hiidlaste Seltsi tegevuse teadvustamiseks, sest nii mõnelgi noorukil polnud varem olnud võimalust ega vajadust paguluse ja võõras kultuuris elamise probleeme tunnetada. Selle teema käsitlemine avardas noorte maailmapilti  ja arusaamu hiiu kultuurist ja inimestest.

Sõru muuseum ootab  lapsi ja noori ka koolivaheajal muuseumisse! Muuseumikülastus on hea võimalus koolivaheaja täitmiseks huvitava ja mõtestatud tegevusega. Peale näituste vaatamist on noorematel võimalik  värvida purjelaeva „Alar“, sest tänavu on ju „Alari“ valmimise 70. juubeliaasta! Suurematel lastel on kindlasti huvitav uudistada muuseumi ekspositsioonis Sõru piirivalvurite kiikrit, millega jälgida merd, sügisvärve ja meeleolusid rannalooduses. Kohtumiseni Sõru muuseumis!

Info
Helve Russak
Direktor
Sõru muuseum

Tel 4695408

tka

banner est

emmaste eas