Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Hedy Sellers annetas Sõru muuseumile Alari vana laevakella

Hedy Sellers annetas Sõru muuseumile Alari vana laevakella

Hedy Sellers annetas Sõru muuseumile ALARI  vana laevakella

12. jaanuar 2010

Sõru muuseumi kollektsioon  täienes hinnalise kingitusega Hedy Sellersilt Kanadast. Tegemist  on praegu Sõru Merekeskuses renoveeritava purjeka helisignaalide andmiseks  kasutatud pronksivalust kellaga, mille välimine läbimõõt on 25,6 cm ja kõrgus 20 cm.  Tavaliselt asus niisugune gong laeva ahtris ja tema helisignaalide kuuldekaugus oli 1 miili ringis.

Hedy Sellers selgitab oma kaaskirjas, et ta päris selle kella oma tädilt Erlinde Jürgensilt, kes omakorda päris selle oma isalt Villem Türilt, ALARI ehitajalt ja omanikult. Hiiumaale toimetati kell Torontos resideeruva Kalju Leisi ja Kuressaare haigla arsti Tiit Leisi kaasabil.

Kingitus on väärtuslikuks täienduseks muuseumi kollektsioonile ja seda saab nüüdsest näha muuseumi püsinäitusel. Muuseum on tänulik annetajale ja kella kohaletoimetajatele.

 

Helve Russak

Direktor

Sõru muuseum

4695408

tka

banner est

emmaste eas