Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Leisu seeniorid Sõru muuseumis

Leisu seeniorid Sõru muuseumis

LEISU SEENIORIDE VÄLJASÕIT  SÕRU MUUSEUMISSE 28. APRILLIL  2010

Leisu  seenioride  Sõru muuseumi külastuse eesmärgiks oli tutvumine Toronto Hiidlaste seltsi juubelinäituse, Emmaste fotoklubi näituse ja muuseumi püsiekspositsiooniga. Külalised said ülevaate  muuseumi viimase aja toimetustest, 2010. aastal avatavatest uutest  näitustest ja üle-euroopaliseks muuseumiööks plaanitud  tegevustest.   Käimasoleva lugemisaasta teemaga seonduvalt vaadati lähemalt muuseumis leiduvaid trükiseid  ja saadi teavet nende kasutusvõimaluste kohta.  Uudistati kõige uuemaid muuseumile kingitud esemeid.

Muuseumikülastuse käigus kujunes elav mõttevahetus Emmaste valla külades leiduvate ja inimeste hoiakutes ilmnevate merekultuuri nähtuste üle. Vahetati näitusemuljeid ning arutleti eksponeeritud esemete nimetuste ja funktsioonide üle.  Sõru muuseumi ja Leisu seeniorseltskonna suhtlemishuvi on mõlemapoolne. See kinnitab muuseumi kui institutsiooni vajalikkust seltsielu ja kultuuritegevuse  mitmekesistajana 21. sajandi külamaastikul.

Helve Russak

Direktor

Sõru muuseum

4695408

tka

banner est

emmaste eas