Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Emmaste laste loomingu näituse avamine

Emmaste laste loomingu näituse avamine

SÕRU MUUSEUMIS AVATI  EMMASTE LASTE LOOMINGU NÄITUS

 

1.juunist on Sõru muuseumis vaadata Emmaste laste loomingu näitus. Juba mitmendat aastat toimuval väljapanekul  esitletakse kunsti- ja käsitööõpetaja Eila Tõnissoni ja tööõpetuse õpetaja Indrek Hundi juhendamisel lõppemahakkaval õppeaastal valminud õpilastöid. Eksponeeritakse Emmaste laste kunsti ja käsitöö  parimaid näiteid. Mitmed esinejad on teinud edukaid debüüte rahvusvahelistelt laste kunstikonkurssidelt. Selleaaastane näitus on pühendatud Emmaste kooli 90. aastapäevale.

 

 

Väljapaneku teemadena tõusevad esile oma riik ja Hiiumaa, meri, stiilsed kalad: kalad pannil, võrgus  ja vees, ema, kodu, armastus ja pere,  oma küla, ühtekuuluvustunne, suvehiidlased, raamatuaasta, muinasjutt. Käsitööd põhinevad rahvusliku ja taaskasutuse teemadel ja materjalidel. Uue objektina on sel aastal keraamikasse ilmunud metssead.

Näituse eesmärgiks on laste ja noorte  loomingulist tegevust senisest palju avaramalt  tutvustada. Kunsti ja käsitöö vahendid annavad häid loomingulisi võimalusi  oma kultuuri eripära väljendamiseks. Emmaste lapsed näitavadki ennast oma  loomingus hiiu kultuuriidentiteedi kujundajatena. Laste tööd väärtustavad meie regionaalset kultuuripärandit ja märkavad seostada sellega mitmeid meie tänapäevaelu nähtusi.

Näitus motiveerib  lapsi eneseteostusele loomingulise tegevuse kaudu,  näitab nende õpetajate  häid töötulemusi ning avardab näitusekülastajate arusaamist loovtegevuse võimalustest.

Näitus on avatud kuni 8. augustini.

 

Helve Russak

Direktor

Sõru muuseum

5115169

tka

banner est

emmaste eas