Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Fotonäitus Soome kirikurhitektuurist

Fotonäitus Soome kirikurhitektuurist

Fotonäitus Soome kirikuarhitektuurist Sõru muuseumis

 

Sõru muuseumis on alates 20. maist avatud Kasperi Hasala fotonäitus “Kirikud Päijänne kallastel”. Tegemist on Soome instituudi  rändnäitusega, mida eksponeeritakse seoses Hiiumaal toimuvate Soome päevadega.

 

Kasperi Hasala on 30aastane harrastusfotograaf, kes elab Tartus. Soome kirikuid on ta pildistanud süstemaatiliselt viis aastat. Kogusse kuuluvad hetkel kakssada kirikut ja fotosid on kokku kuuesaja ringis.

 

Kõige paremini on kogus esindatud tema kodukandi kirikud Päijät-Häme ja Kesk-Soome maakondadest. Näitusele on Hasala välja pannud tosina jagu fotosid pühamutest Päijänne järve kallastelt. Lisaks veekogule ühendab Päijät-Hämet ja Kesk-Soomet ka ühine ajalugu, sest mõlemad kuulusid ajaloolisesse Häme linnuselääni.

 

Näituse  kirikud on valitud nii, et need annaksid läbilõike kogu Soome kirikuarhitektuuri ajaloost – katoliiklikust keskajast modernse ehituskunstini. Fotodele on jäädvustatud ka olulisimate Soome arhitektide tööd ja  eri perioodidel valitsenud ehitusstiilid. Stiilisuundadele ja perioodidele lisaks annab näitus võimaluse teha läbi teekond Päijänne järve ühest otsast teise, lõuna pool asuvast Lahtist kuni Saarijärvini.

 

Näitust saab vaadata  kuni 1. juunini, muuseum on  avatud K-R kella 11-16.

 

Info

Helve Russak

tel 4695408

tka

banner est

emmaste eas