Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Tartu Kunstikooli vilistlasnäitus "Alustatud 1970"

Tartu Kunstikooli vilistlasnäitus "Alustatud 1970"

Sõru muuseumis avatakse laupäeval, 14. augustil 2010 uus näitus „ALUSTATUD 1970“Saabub august. Hiiumaa koolide juubeldamised hakkavad otsa saama ja õppurite pilgud suunduvad tulevikku − mida minna edasi õppima? kuhu?  Üheks haridustee jätkamise võimaluseks on Tartu Kunstikool, mis praegu kannab Tartu Kõrgema Kunstikooli nime.

Ka nelikümmend aastat tagasi, sügisel 1970,  oli teelahkmel seisjaid, kes just selle kooli kasuks otsustasid. Liia Lüdig Algvere: “Nii see oli: sügisel 1970  alustas Tartu Kunstikoolis järjekordne kursus. Sisseastumiseksamid seljataga, alustasime meie, 8 noormeest ja 8 neidu, osadel keskkoolgi lõpetatud, õppimist Tartu Kunstikoolis, dekoratsiooni ehk kunstilise kujundamise erialal. Peale Kunstikooli lõpetamist saime suunamise erialasele tööle või võimaluse minna eksamitele kõrgemasse kooli.

Aga Tartu Kunstikool oli alguste algus. Mäletamist ja kokkusaamist väärt. Nüüd sügiseks, 40 aastat hiljem, tuleme oma töödega Sõru Muuseumisse. Oleme põnevil ja pisut pabinas nagu enne kooli algustki. Mis on meist nüüd saanud? Kes mida loob ja kuidas...
Milliseks meie näitus täpselt kujuneb, näeb alles laupäeval, 14. augustil, kell 5 pealelõunal.“

Näitus jääb avatuks kuni 7. novembrini 2010.

 

Näituse korraldaja

Liia Lüdig-Algvere

tel 46 97594

tka

banner est

emmaste eas