Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Avatakse Leena Horma näitus "Hiiumaa õhk ja vesi"

Avatakse Leena Horma näitus "Hiiumaa õhk ja vesi"

Sõru muuseumi galeriis  avatakse reedel, 8. aprillil 2011 kell 16 Leena Horma akvarellinäitus „Hiiumaa õhk ja vesi“

 

Leena Horma on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia  skulptuuri eriala ja õpetajakoolituse magistriprogrammi. Ta on tegutsenud kunstiõpetajana üldharidus- ja kunstikoolides, esinenud näitustel Pärnu Kunstnike majas ja Aedvilja galeriis.

Sõru muuseumi näitusel siseneb suvehiidlasest kunstnik Hiiumaa looduse külgetõmbavatesse aegruumidesse. Näituse autori erilist tähelepanu pälvivad õhu ja veega seotud maastikuelemendid.

Leena Horma: „Ma väärtustan keskkonda, milles ma elan, hingan ja suhtlen. Looduses leian  rahu.  Hiiumaal olles liigub aeg teisiti. Siin on aega mõtelda iseenda jaoks tõeliselt olulistele asjadele. Hiiumaa looduse keskel olen tuulte, liiva ja vee meelevallas.    Olen  maalinud Hiiumaad vihmas ja päikeses, vabas õhus, jalad vees või roostikus, nuusutades päikest ja tuult.  Akvarell on üks vahetumaid tehnikaid, kus tuul, vesi, õhk ja päike kaasa mängivad.  Loodan, et vaatajad saavad  aru  minu maalikeeles väljendatud „oma Hiiumaa juurte juurde  kuulumise tundest“ ja jagavad seda tunnet koos minuga.“

 

Näitus on avatud kuni 27. maini kolmapäevast reedeni 11-16

Helve Russak

Direktor

Tel 5115169

tka

banner est

emmaste eas