Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Muuseumiöö 2011

Muuseumiöö 2011

11.mail  2011

SÕRU MUUSEUM PAKUB MUUSEUMIÖÖL HIIUMAA AARDEID - ÕHKU JA VETT.

Tänavuse muuseumiöö sõnum on „Öös on aardeid“. Sellel erilisel ööl, laupäeval,  14. mail 2011  kella 18-23 pakuvad mäluasutused mitmesuguseid võimalusi meie kultuuripärandi laiemaks  mõtestamiseks.  Sel aastal kuulub muuseumiöö ka Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna programmi.

Sõru muuseum tõstab muuseumiöös esile Hiiumaa aarete hulgas eriliselt heas kvaliteedis leiduvat  õhku ja vett. Ka Sõru muuseum ise paikneb mere ääres, siit avanevad külastajate kujutlusvõimet rikastavad vaated maailmamerele. Emmaste kui Hiiumaa ajalooliselt kõige merelisema valla kultuuripärandki on õhu- ja veekeskkonnaga seotud. Õhu- ja veerikkaid maastikuelemente käsitleb ka muuseumis eksponeeritud Leena Horma akvarellinäitus, kus vesi ja õhk nii kunstitehniliselt kui ka motiivivalikus olulisel määral kaasa mängivad.

Niisiis ootab Sõru muuseum selleaastasel üleeuroopalisel muuseumiööl leidma õhu- ja veeaardeid kultuuri- ja looduskeskkonnas! Pealekauba pakutakse siinse rannarahva hulgas eriliselt heade maitseomaduste poolest tuntud rannakaevu vett ja osalemislusti loosiauhindadega Hiiumaa muuseumide külastusmängus.

Juba seitsmendal üle-euroopalisest muuseumiööl osaleb Sõru muuseum kolmandat aastat ja  muuseumiöö külastajaid on  iga aastaga  aina rohkem. Lisainfo www.muuseum.ee

 

Helve Russak

Direktor

Sõru muuseum

tel 4695408

tka

banner est

emmaste eas