Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Emmaste laste kunstiringi näitus "Nööö!"

Emmaste laste kunstiringi näitus "Nööö!"

1.juunil   2011

Emmaste laste kunstiringi 10. aastapäeva näitus    NÕÕÕÕ! Sõru muuseumis

„NÕÕÕÕ!“ on  edasiliikumissignaal hobustele. Näituse pealkirjana viitab see hobuhiidlaste seltsile Emmaste kandis. Hobused olid nende töödes ja tegemistes tähtsad tegelased.

Näituse kuraator Eila Tõnisson:  „Oma töödes õpivad lapsed väärtustama seda kultuuri- ja maastiku-keskkonda, milles nad Hiiumaal elavad. Väljapaneku teemadena tõusevad esile talutööd, kusjuures Hiiumaal pidid  ju palju töid nii talvel kui suvel tegema naised; kalapüük; lõbutsemine ja enda ehtimine; ümbritsev meri kalade, merelindude ja merihobustega. Värvikombinatsioone ja hiiu rahvakunstimotiive − pits-sakke, jooni, ringe, kolmnurki ja lihtsaid geomeetrilise ornamendi elemente kasutatakse erinevatel materjalidel mitmes tehnikas. Noorte autorite töödes on hästi palju hoolivust ja armastust.  Oma kultuuri tuntakse, pärandit  ja selle mustreid osatakse märgata ja seostada ka tänapäevanähtustega.“

Tööd on valminud Emmaste kunsti- ja käsitööõpetaja Eila Tõnissoni juhendamisel. Tema enda  hiiu rahvakunsti mustritest inspireeritud vildist tikitud tarbe- ja  iluasjad: ehted,  vildimaalid ja väiksed  rahvuslikud nukud (mänguasju kutsuti Hiiiumaal „paiudeks“) on näitust viimistlevaks lõpuakordiks.

Näitus avardab näitusekülastajate arusaamu loovtegevuse võimalustest. „Ka mina tahaksin niimoodi osata“, hüüatas oma eakaaslaste loomingust võlutud näitusekülastaja. Näituse eesmärgiks ongi laste ja noorte  loomingulist tegevust laiemalt  tutvustada. Just kunst ja käsitöö annavad häid eneseteostamise ja -väljendamise võimalusi.

Näitus on avatud  kuni 1. juulini  kolmapäevast pühapäevani 11-17

Helve Russak

Direktor

Tel 5115169

tka

banner est

emmaste eas