Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Tiiu Jürisson ja Matti Vainio Sõru muuseumi suvegaleriis

Tiiu Jürisson ja Matti Vainio Sõru muuseumi suvegaleriis

Sõru muuseumis on alates 2. juunist kaks uut näitust. Tiiu Jürisson on hiidlastele tuntud eelmistel suvedel Vaemla Villavabrikus eksponeeritud lambaportreede ja Sõru muuseumis näidatud „Kunstlehmadega" (2009). Seekord on näituse teemaks tavalised hetked. „Me otsime igal pool midagi erilist ja lakkame märkamast enda ümber kõike, mis on tavaline:
et meri on iga päev isemoodi,
et vesi ei ole alati sinine nagu taevaski,
et päikesekiir võib värvida hetkeks kivi kuldseks,
et vana tuulekella roostesed helid räägivad nagu kaugest möödunust,
et kevadised jõeveed tormavad koskedest alla pöörase kiirusega,
ja et merest leitud aukudega kivi nagu vaataks seda maailma oma suurte imestunud silmadega", ütles Tiiu Jürisson.
1929. aastal Soomes, Raumal talupojaperes sündinud Matti Vainio lapsepõlve lemmikmänguasjaks oli pussnuga. Puutööde tegemisest rääkisid armid sõrmedel ja särkide katkised rinnaesised. Tänaseks juba 85 aastane inseneriharidusega kunsti ja käsitööharrastaja on läbinud erinevaid õhtukursusi ja maalinud pühapäevakunstnike ringides. Kuigi Vainio on viimasel ajal pühendunud maastikumaalimisele, on käeoleva näituse lemmikteemadeks Euroopa ja Soome argielu ja riigivalitsemine, kusjuures innustavaks poliitiliseks persooniks on endine Soome president Tarja Halonen. Tema isikupärased ja tabavad kommentaarid tänase Euroopa kohta põhinevad oma sünnikoha ja üliõpilasaja huumoril.

Teretulemast näitustele, mis on avatud augusti lõpuni K-P 11-17.

Helve Russak
Direktor

tka

banner est

emmaste eas