Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Näitus AJAMERE PUUDUTUS

Näitus AJAMERE PUUDUTUS

Sõru muuseumis on viimast nädalat avatud Emmaste laste 2014. aasta kunstiloomingu näitus AJAMERE PUUDUTUS
Tänavuse väljapaneku teema AJAMERE PUUDUTUS on tuletatud laulupeoaasta motost. Näituse kuraatori ja kujundaja Eila Tõnissoni idee on ühendada õpilastööd ja muuseumi avakollektsiooni ajaloolised originaalesemed omavahelisse dialoogi: „Kunst kui mõtlemisvorm võimaldab lisada näituseruumidele esmakordselt ka trepigalerii ruumid, et esitada AJAMERE näituse kõrval, muuseumi merevaadetega trepigalerii kolmel korrusel õpilaste installatsioone."


Ajamere näitusest osavõtjad on loonud uusi kunstilisi kujundeid ilmestamaks etteantud muuseumiruumi, saades selleks inspiratsiooni muuseumis leiduvatest hiiu merekultuuri aaretest. Millega mõõta aega? Kui ürgsesse minevikku aeg ja meri ulatuvad? Kuidas ajameres orienteeruda? Kuidas oma suhteid aja ja merega väljendada? Kas midagi minevikust ulatub ka tulevikku? Kui kaugele üldse küünib meie mõttelend ja väljendusoskus? Vastuseid otsides laiendab iga noore autori isiklik vaatevinkel näituse raame, seostades erinevatest aegadest pärinevaid mõttemaailmu merest ja Hiiumaast. Kunstilise kujundi keeles muutuvad noorte autorite mõtted AJAMERE PUUDUTUSEST nähtavaks ja arusaadavaks. Iga näitusel osaleja vastus on isikupärane. Ajameri puudutab igaüht omamoodi. Igal autoril on oma seisukoht ja hoiakud. AJAMERE PUUDUTUS kasvatab merega seotud teadmisi ja arendab kunstilist väljendusoskust. Ajamere puudutused lummavad, üllatavad ja püüavad pilku. Esteetiliselt hariv näitus osutab, kuidas oma esivanemate pärandit teadvustades saada innustust ja elurõõmu, kasvatada eneseusku ja hoolivust.
Näitus on valminud Sõru muuseumi ja Emmaste Põhikooli koostöös. Valminud tööde juhendaja, näituse kuraator ja kujundaja on Emmaste kooli kunsti- ja käsitöö õpetaja Eila Tõnisson.
Näitus on avatud juunikuu lõpuni. Muuseum lahti K-P 11-17.
Helve Russak
Direktor

IMGP3145 

Foto: "Hiidlane olen ja eestlaseks jään", autor  Liia Lüdig Algvere

 

tka

banner est

emmaste eas