Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - EML Ristna koos merekaitseliitlastega külastab nädalavahetusel Hiiumaad

EML Ristna koos merekaitseliitlastega külastab nädalavahetusel Hiiumaad

Meredivisjoni kaitseliitlased külastavad EML Ristnaga taas Hiiumaad ja ootavad kohalikke külla
Eeloleval nädalavahetusel sooritavad Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni merekaitseliitlased Mereväe laeval Ristna väljasõidu Hiiumaale, külastades seal laeva sõprusvalda ning tutvustades hiidlastele peamiselt merelist riigikaitset. Iseseisva mereõppuse raames sooritavad merekaitseliitlased lisaks mitmeid teisi väljaõppeharjutusi ning varustuse kasutuskontrolle, mille eesmärgiks on harjutada meeskonna kokkutöötamist, iga ametikoha konkreetseid oskusi ning laiemat laeva tundmist (kus midagi laevas paikneb jms).
Ülesõitudel on fookuses navigatsiooniharjutused (s.h sõit pimedas ja kitsustes, kaarditöö), tuletõrje, päästevarustuse kontroll, manööverdamised jpt. Sadamas harjutatakse vahiteenistust, sõjalaeva protokolli, külaliste võõrustamist, laeva sadama- ja mereklaariks kohaldamist jms.
Laupäeval 31. mail ajavahemikul 11:00 kuni 17:00 on Kärdla sadamas laev avatud kõikidele uudistajatele. Laeva ja meeskonnaga on võimalik lähemalt tutvuda ning piltigi teha. Koduseks järellugemiseks jagatakse huvilistele Kaitseväe Sõdurilehte ning Kaitseliidu „Kaitse Kodu" ajakirju.
EML Ristna on 1957.a Soome valminud patrull-laev, mis alates 2000. aastast on kasutusel Eesti Mereväes. Varem kasutati laeva ajateenijate väljaõppeks. Hetkel kasutatakse laeva peamiselt merekaitseliitlaste ja Kaitseväe Kõrgema Sõjakooli merekadettide koolitamiseks. Laevas on kohti kokku 19-liikmelisele meeskonnale. Laeva pearelvaks on 23 mm õhutõrje automaatkahur. Laeva vapikirjal seisab moto „Fama Semper vivit!" – „Legend elab igavesti!"
Meredivisjon on Kaitseliidu Tallinna maleva koosseisus põhiliselt merelisele riigikaitsele orienteeritud allüksus. Peamisteks tegevusteks on merekaitseliitlastes meresõjalise kompetentsi kujundamine ning Eestit külastavate välisriikide sõjalaevade teenindamine kontaktohvitseridena vastuvõtva riigi toetuse raames. Samuti osaletakse aktiivselt erinevatel sõjalis-sportlikel võistlustel ning kaitsetahte promotsiooniüritustel. Ristnaga on külastatud mitmeid väikesadamaid üle Eesti – Narva, Narva-Jõesuu, Kunda, Haapsalu, Hiiumaa, Saaremaa, Kihnu, Ruhnu, Pärnu jt.

Ristnahaapsalusissesidul

tka

banner est

emmaste eas