Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Sõru muuseumi ajalooliste meremaalide konserveerimine

Sõru muuseumi ajalooliste meremaalide konserveerimine

Pressiteade
25.04.2014
Sõru muuseum

Sõru muuseum konserveerib riikliku programmi „Saarte pärimuslik kultuurikeskkond 2011-2014" toel viis ajaloolist meremaali.
Sõru muuseumi kunstikollektsiooni kuulub 46 ajaloolist maali. Neist pooled on meremeeste leivalaevade pildid, autoriteks meresõitjad-pühapäevamaalijad ise või mõnel juhul ka kutselised kunstnikud. Kuigi maale muuseumis püsivalt eksponeeritakse, ei saa külastajad tervik-kollektsiooni näha, sest mitme maali seisund vajab parandamist. Eelnenud uuringu tulemusena vajavad kunstiteoste maalipinnad puhastamist ja vana laki eemaldamist, maali aluse toestamist ja täitmist,kadude kruntimist, toneerimist, lakkimist. A. Kõvamehe vineerile maalitud purjelaev „Mari" nõuab ka uue ümbrisraami valmistamist. Meremehe ja usutegelase Jaan Tuuliku (s 1882) kahest mariinist vajab Hindu rannas ehitatud purjelaeva „Ilse" (1927) pilt veel ka deformatsiooni eemaldamist, rebendite toestamist ja maali pingutamist uuele alusraamile. T. Tammiku (Tamming?) purjelaev „Ootus" (õli,1930) dubleeritakse lõuendile ja pingutatakse uuele alusraamile.
Tööd teostatakse Ennistuskoja „Kanut" konserveerimistöökojas ja need algavad juunikuus. Meremaalide konserveerimistööd maksavad üle 2000 euro, millest 1868 kaetakse saarte kultuuri programmist.

Helve Russak
Direktor
Sõru muuseum

Ilse4

Jaan Tuulik. Purjelaev "Ilse" enne konserveerimist 2011. Foto: Ivor Anton Vahtra

tka

banner est

emmaste eas