Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Taas on algamas kooliaasta.

Taas on algamas kooliaasta.

Lapsed on kindlasti väga hästi puhanud ja nende mõtted tiirlevad ikka suves. Seetõttu palun autojuhtidelt suuremat tähelepanu eriti ülekäiguradade juures. Kindlasti kasutavad paljud lapsed kooliskäimiseks ka jalgrattaid ning mopeede. Lapsevanemad, palun kontrollige enne kooliaasta algust üle laste jalgrataste tehnoseisund ning turvavarustus. Tihti venivad koolitunnid ka pikemaks ja lapse kojumineku aeg võib jääda pimeda peale – lapsevanemad olge hoolsad ja vaadake, et Teie lapsel oleks helkur olemas.

 

Siinkohal väike meelespea:

Jalgratas – jalgratas peab olema tehniliselt korras: töökorras pidurid, ees valge helkur, taga punane helkur, kodarates oranžid helkurid ning signaalkell. Jalgrattal peab pimeda ajal põlema ees valge ja taga punane tuli. „Põlema” tähendab, et tuli ei vilgu, vaid põleb ühtlaselt.  Korras peab olema ka jalgratturi varustus – alla 16-aastane jalgrattur on kohustatud kandma jalgratturikiivrit.

Mopeed - Kehtiv liiklusseadus on muutnud ära mopeedi staatuse: Nüüdsest on tegemist mootorsõidukiga. Räägime siis edaspidi mopeedist kui mootorsõidukist, mille mootori töömaht ei ületa 50 kuupsentimeetrit ja sõidukiirus ei tohi valmistaja tehase poolt lubatuna ületada 45 km/h. Juhil peab olema AM kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus ja juhiluba esitada kontrolli õigust omavale isikule. Alates 01.07.2012 peavad kõik mopeedid, mis osalevad tänavaliikluses, olema registreeritud ja omama liikluskindlustust. Mopeediga sõites ei piisa enam kaitsekiivri kandmisest, vaid juhil peab olema peas kinnirihmatud kaitsekiiver. Sama nõue kehtib sõitja sõidutamisel ning oluline on meeles pidada, et mopeedil ei tohi tagaistmel sõidutada alla 12 aasta vanust sõitjat. Sõites peab mopeedil põlema ees valge ja taga punane tuli. 

Jalakäija - Sõltumata valgustuse ja kõnnitee olemasolust on helkuri või valgusallika kasutamine halva nähtavuse korral või pimeda ajal kohustuslik nii väljaspool asulat kui asulas liigeldes.  Liiklusseadus § 22 lg 8 Halva nähtavuse korral või pimeda ajal teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või valgusallikat. Seega:  helkur on vajalik, et autojuht pimedas liikuvat jalakäijat juba varakult märkaks ning jõuaks reageerida.

 

Oleme kooliaasta alguses teile kõigile nähtavad ja abistame, tagades ohutuse, vajadusel suuname õigele teele.

Ilusat kooliaasta algust!

 

Kaupo Känd

piirkonnapolitseinik

tka

banner est

emmaste eas