Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Noortekeskus

Emmaste Avatud Noortekeskus

Emmaste ANK on moodustatud 1. oktoobril 2006. aastal. Sõbrapäeval, 14. veebruaril 2007, sai valmis noortekeskuse oma ruum endises Emmaste kommunaali majas, kus noorte naabriteks on eakate seltsing Emmaste Päevatuba. Lisaks oma majale toimuvad tegevused veel põhikooli ruumides ja käsitöömajas.

Emmaste Vallavalitsus sai perioodil 2008 – 2011. a toetust Euroopa Regionaalfonist, millega renoveeriti Emmaste Avatud Noortekeskus. Renoveeritud noortekeskuse ametlik avamine oli 20.detsembril 2010.

Projekti kaudu said Emmaste valla noored uue renoveeritud ja kaasaegsete vahenditega noortekeskuse. Toetust vahendasid Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutus Innove.

Noortekeskuses on:

Huviringi tuba - olemas on kaasaegsed õmblusmasinad (sh. overlok ja tikkimismasin), keraamikaahi, kangasteljed ja molbertid. Huviringi toas on võimalik läbi viia erinevaid ringe ja töötubasid.

Ürituste saal - kaasaegse muusikatehnikaga sisustatud ürituste saal, kus on võimalik läbi viia erinevaid üritusi, aga ka treeninguid ning näiteringi proove.

Filmituba - olemas on filmiekraan, kodukinosüsteem, 37`` Full HD teler, Xbox+kinect ning arvuti koos projektoriga. Filme ja esitlusi saab vaadata mugavates kott-toolides ning diivanil.

Seminari/koolitustuba - sisustatud 12-kohaline koolitusklass koos väikese kööginurgaga. Seminariruumis asub ka kamin.

Mängude tuba - kõik vajalik mängimiseks: snooker, lauajalgpall, õhuhoki, playstation 2, koroona, tantsumatid ning palju erinevaid lauamänge.

Suhtlutuba/köök - on varustatud kaasaegse köögitehnikaga, kus on võimalik suurema grupiga süüa teha ning ühiselt laua taga istuda. Lisaks on olemas ka 37`` Full HD teler ja mugav diivaninurk. Kohti kokku ca 20le.

Arvutituba - olemas on 4 täiskomplektset arvutit, mis on varustatud ka internetiga.

*****************************************************

Tegevusala põhikirja järgi:

Pakkuda noorsootöö erinevaid teenuseid (huvitegevuse võimaldamine, noorsootööalane info ja nõustamine), luua piirkonna noortele vaba aja veetmise võimalused erinevate noorteprojektide ja programmide kaudu, piirkondliku noorsootöö arendamine.

Tegevused praegu:

Noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni. Tavaliselt korraldatakse kord nädalas reedeti mõni suurem või väiksem ühisüritus. Põhilised üritused noortekeskuses on filmiÖÖ, Kokkame koos, töötoad, seikluspäevad ning erinevad turniirid. Läbi ESF programmi oli noortel võimalik 2010/2011 osaleda NAF projekti konkurss, mille eesmärk on aidata kaasa noorte omaalgatustele. Lisaks toimuvad igakuiselt tööelu ja ameteid tutvustavad tegevused.

Noortekeskuse kaasabil on toimunud mitu ülesaarelist sündmust (Narko-EI, Hiiumaa noorte muusikute päev), kaasa on löödud vallasisestes ettevõtmistes (Lastekaitsepäeva tähistamine Emmaste kiriku juures, Puulaevade Pidu Sõru sadamas, Võrgupeod käsitöömajas). Ürituste korraldamiseks saadakse lisaks oma eelarvele palju abi projektide kirjutamisest erinevatesse fondidesse.

Avatud on ka uued huviringid - kitarriringid algajatele ja edasijõudnutele ning käsitööring. Peatselt loodame avada showtantsu ja fotograafiaringi.

Noortekeskuse tööd koordineerib noorsootöötaja  Jana Nigu.

Emmaste Avatud Noortekeskuse tegemistest saate täpsemat infot uuelt koduleheküljelt http://noored.emmaste.ee

 

Emmaste ANK on avatud E – R 13.00 – 18.00

Kontakt:

Kristel Pisa - noorsootöötaja telefon +372 5800 8149

e-post: noortekas@emmaste.hiiumaa.ee

 

Emmaste Avatud Noortekeskuse juhataja ametijuhend 350.80 Kb

Määrus nr 52; Emmaste Avatud Noortekeskuse põhimääruse kinnitamine 619.67 Kb

alt Emmaste ANK arengukava 2012-2016 1.79 Mb

alt Määrus nr 36; Emmaste valla noortevolikogu valimiste kord ja tegutsemise alused 668.21 Kb

 

 

tka

banner est

emmaste eas