Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Maamaksu tasumisest

Maamaksu tasumisest

Maamaksuseadusest tulenevalt tasub maamaksu maa omanik. Kui maa on veel erastamata, siis maa kasutaja.

Maksu- ja Tolliamet palub tähele panna, et vastavalt maamaksuseadusele peab inimene, kes ei ole 2011. aasta maamaksuteadet 25.veebruariks veel kätte saanud, teavitama sellest 30 päeva jooksul MTA piirkondlikku teeninduskohta. Kõige mugavam võimalus maksuteate kättesaamiseks ja ühtlasi kontaktandmete täpsustamiseks on teha seda e-maksuametis/e-tollis.

 

Maamaksu tasumise tähtaeg on 31. märtsil. Kui aastane maamaksu summa ületab 64 eurot, tasutakse 31. märtsiks sellest vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maksust tuleb ära maksta hiljemalt 1. oktoobriks. Maksu- ja Tolliamet kannab laekunud maamaksu täies ulatuses üle kohalikele omavalitsustele.

Maamaksu ei määratud ja maksuteadet ei väljastatud juhul, kui summa jääb alla 5 euro.

Arvestades 2011. aasta tulude deklareerimist järgmisel, 2012. aastal, palub Maksu- ja Tolliamet, et inimesed suhtuksid maamaksu tasumisse suure tähelepanuga.

Järgmisel aastal saab enammakstud tulumaksu tagasi 5 tööpäevaga ainult sel juhul, kui tuludeklaratsioon on esitatud õigel ajal ja perioodil 15. veebruar 2011 kuni

14. veebruar 2012 ei ole inimesel maksuvõlga.

Just maamaksu mitmes osas tasumine võib aga teadmatusest inimesele võla tekitada ja takistada tuleval aastal ka enammakstud tulumaksu kiiret tagasisaamist.

tka

banner est

emmaste eas