Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - e-teenuste koolitus Leisu koolimajas

e-teenuste koolitus Leisu koolimajas

Leisu koolimajas 3. märtsil kell 16 toimub ID‑kaardi, Mobiili-ID, digiallkirjastamise ja

e-teenuste kasutamise TASUTA koolitus

Koolituste läbiviijaks SA Tuuru.

Koolitus annab praktilised oskused e-keskkonnas olevate teenuste turvaliseks kasutamiseks ja ID‑kaardiga või Mobiili-IDga digiallkirjastamiseks.

 

Koolituse teemad:

· ID-kaardi kasutusvõimalused; mida on vaja ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks; mis on PIN-id ja kuidas on võimalik PIN-e vahetada; mis on sertifikaadid, kuidas serte kontrollida; kust saab installeerida ID-kaardi tarkvara.

· Mis on Mobiili-ID, kuidas seda hankida, Mobiili-ID eelised ID-kaardi kasutamise ees.

· Kuidas siseneda e-teenustesse ID-kaardi või Mobiili-IDga.

· Mis on digiallkiri, kuidas saab dokumenti digiallkirjastada, mis on kinnitusleht, faili praktiline digitaalallkirjastamine ID-kaardi või Mobiili-IDga.

· Ülevaade olulisematest avalikest ja ettevõtete e-teenustest nii eraisiku kui ettevõtja jaoks.

· Reeglid ID-kaardi ja Mobiili-ID turvaliseks kasutamiseks.

Õppevorm ja koolituse kestvus:

Koolituse õppevormiks on mentoripõhine e-õpe. See õppemeetod baseerub iseõppimisel arvutiklassis e-õppe vormis ja pakub juurde mentor-koolitaja kohapealse toe ja abi. E-õppematerjal sisaldab videoklippe, teste ja praktilisi harjutusi. Koolitus võtab aega orienteeruvalt 1,5 - 2 tundi.

Koolitusel osalemiseks on vajalik:

ID-kaart koos PIN1 ja PIN2ga või kellel on Mobiili-ID koos PIN1 ja PIN2ga.

Kellel on ID-kaardi koodid kadunud on võimalik saada tasuta uued Kodakondsus- ja Migratsiooniametist. Uusi PIN koode väljastavad ka pangad. Koolitus on võimalik ka ilma ID-kaardita ja koodideta.

!!! Palume huvilistel registreeruda: agapaeots@gmail.com või tel 56620114 !!!

tka

banner est

emmaste eas