Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Olgem tähelepanelikud ka talvel!

Olgem tähelepanelikud ka talvel!

Tuletan  meelde ununema kippuvaid tõdesid ja kohustusi, et vältida õnnetusse sattumist ja arusaamatusi politseiga.

Jalakäija

Halva nähtavuse korral või pimeda ajal teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või valgusallikat.  Sama reegel kehtib jalakäijale ka asulas liikudes nii kõnnitee olemasolul või ilma.

 Eriti panen südamele siinkohal lõbustusasutustest koju suunduvatele jalakäijatele, et helkuri taskust väljavõtmine muudab teid, vaatamata tarbitud vägijookidele, liikluses oluliselt märgatavaks.

 

Jalgrattur

Kuigi on talv ja lume- ning jääolud muudavad jalgratta ja mopeediga liiklemise keerukaks, tuletan meelde, et jalgrattal ja mopeedil peab põlema pimeda ajal või halva nähtavuse korral sõites ees valge ja taga punane tuli. Alla 16aastane jalgrattur peab sõidu ajal kandma peas kinnirihmatud jalgratturikiivrit.

Tulede kasutamine

Valge ajal võib lähitulede asemel kasutada päevatulesid. Päevatuled võivad põleda ilma ääre- ja numbrituledeta. 

Eesmised udutuled võivad põleda sõidu ajal koos esituledega udust või sajust põhjustatud halva nähtavuse korral.

Halb nähtavus on ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutine olukord, kui teel vaadeldavaid objekte ei ole võimalik taustast eristada kaugemalt kui 300 meetrit.

Lisaks pöördun valla elanike poole palvega julgemalt teavitada politseid kõigest, mis tundub kahtlane, kummaline või teid häiriv. Lihtsustamaks politsei tööd on igasugune lisainformatsioon teretulnud. Andke operatiivselt infot, pole vaja karta ega häbeneda, kui olete midagi kahtlast märganud. Teavitage ka siis, kui te ise ei ole kannatanu.

Kunagi ei või teada, millal te ise kannatanuks võite osutuda. Politsei numbril 110 saab helistada ööpäevaringselt ja tasuta. Tööpäeviti võib anda infot Kaupo Känd otsenumbrile 512 6128.

 

tka

banner est

emmaste eas