Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Osalemine randlaste kultuuripärandi ümarlaual

Osalemine randlaste kultuuripärandi ümarlaual

Sõru muuseum osales 22. aprillil 2010 Viimsi Rannarahva muuseumis toimunud randlaste kultuuripärandi ümarlaual.

 

Kohtumise eesmärgiks oli kaardistada eesti muuseumide merekultuuripärandi-alast tegevust ja sellealaseid probleeme. Foorumil arutleti merekultuuri teema piiritlemise, esemelise ja vaimset pärandi kogumise ja eksponeerimise üle ning vahetati sellealaseid praktilisi kogemusi.

Ümarlaual osalesid Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Meremuuseumi, Hiiumaa, Saaremaa, Läänemaa, Rannarootsi, Muhu, Harjumaa, Kabli, Varbla, Hanila, Kihnu ja Sõru muuseumite ning Viimsi Rannarahva Muuseumi, Käsmu Meremuuseumi, MTÜ Väinamere Uisk, Manija Kultuuriseltsi, Eesti Paeliidu, Viimsi Vallavalitsuse, kultuuriministeeriumi ja Riigikogu Saarte Ühenduse esindajad.

Ümarlaual otsustati saata rannakultuuri- ja merenduspärandit puudutav ettepanek koostatavasse eesti merenduspoliitika arengukavasse, avada randluse ja merekultuuriteemaliste muuseumide veebiteavik ning jätkata diskussiooni järgmisel ümarlaual Tõstamaal.

Helve Russak

Direktor

Sõru muuseum

4695408

tka

banner est

emmaste eas