Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Leisu seenioride väljasõit Sõru muuseumisse

Leisu seenioride väljasõit Sõru muuseumisse

LEISU SEENIORIDE VÄLJASÕIT SÕRU MUUSEUMISSE 28. APRILLIL 2010

Leisu seenioride Sõru muuseumi külastuse eesmärgiks oli tutvumine Toronto Hiidlaste seltsi juubelinäituse, Emmaste fotoklubi näituse ja muuseumi püsiekspositsiooniga.

 

Külalised said ülevaate muuseumi viimase aja toimetustest, 2010. aastal avatavatest uutest näitustest ja üle-euroopaliseks muuseumiööks plaanitud tegevustest. Käimasoleva lugemisaasta teemaga seonduvalt vaadati lähemalt muuseumis leiduvaid trükiseid ja saadi teavet nende kasutusvõimaluste kohta. Uudistati kõige uuemaid muuseumile kingitud esemeid.

Muuseumikülastuse käigus kujunes elav mõttevahetus Emmaste valla külades leiduvate ja inimeste hoiakutes ilmnevate merekultuuri nähtuste üle. Vahetati näitusemuljeid ning arutleti eksponeeritud esemete nimetuste ja funktsioonide üle. Sõru muuseumi ja Leisu seeniorseltskonna suhtlemishuvi on mõlemapoolne. See kinnitab muuseumi kui institutsiooni vajalikkust seltsielu ja kultuuritegevuse mitmekesistajana 21. sajandi külamaastikul.

Helve Russak

Direktor

Sõru muuseum

4695408

tka

banner est

emmaste eas