Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Kliima- ja Energiaagentuuri projekteerimistoetus korteriühistutele

Kliima- ja Energiaagentuuri projekteerimistoetus korteriühistutele

Kliima- ja Energiaagentuur asub toetama kortermajade energiatõhusat renoveerimist. Uue toetusmeetmega katab agentuur kuni 90% kortermaja renoveerimisprojekti koostamisega kaasnevatest kuludest.

 

60 miljoni kroonise mahuga meetmega toetatakse kortermajade renoveerimisprojekti koostamist ja selleks vajalike eeltöid, samuti hilisemat ehitustööde järelvalvet. 2010. aastal on toetuse kogumahuks 30 miljonit krooni. 2011. aastal lisandub sellele täiendavalt 30 miljonit.

Kliima- ja Energiaagentuuri juhi Kristiina Rebase sõnul aitab projekteerimistoetus ühistutel julgemalt asuda hooneid renoveerima ja teha seda parimal võimalikul viisil. „Toetus katab 90% renoveerimisprojekti ja selleks vajalike eeltööde kuludest, ja mis veelgi olulisem, ühistud saavad selle raha kasutamiseks kohe, mitte tagantjärele, nagu paljude toetusmeetmete puhul tavaks on," rääkis Rebane.

Agentuuri hoonete energiatõhususe projektijuhi Kalle Kuuse sõnul on projekteerimistoetuse abil korteriühistutel võimalik saada parim renoveerimisprojekt ning ehitusjärelvalve, mis tagab ka sisuliselt renoveerimiseks kulutatud raha otstarbeka kasutamise. „Oskamatult või pealiskaudselt renoveeritud hoone tekitab selle elanikele tavaliselt vaid lisakulusid. Tippspetsialistide tehtud kvaliteetne projekt ning asjakohane järelevalveteenus aitavad aga probleeme vältida," selgitas Kuusk.

Planeeritavatele projekteerimistöödele seab Kliima- ja Energiaagentuur tingimuseks läbimõeldud energiatõhususe lahenduse:
Projekteerimistöö peab pakkuma terviklahendust kogu hoone renoveerimiseks. Renoveerimise järgselt ei tohi hoone energiakulu ületada 150 kWh ruutmeetri kohta aastas.
Hoone sisekliima peab renoveerimise järel vastama sisekliima standardi EVS-EN 15251:2007 II klassi nõuetele.

Lisaks koostab agentuur toetuse taotlejale põhjaliku projekteerimistööde lähteülesande ja koostöös projekteerijaga järelevalvetööde tegemise kohustusliku juhendi. Samuti kontrollib agentuur jooksvalt tööde vastavust meetme tehnilistele tingimustele.

2010. aastal esitatud taotluste puhul on korteriühistu omafinantseering vaid 10%. 2011. aastal tõuseb omafinantseeringu määr 25%-ni tehtavate tööde maksumusest.

KENA toetuse abil tehtud ehitusprojekt on ühtlasi aluseks Kredexi jagatava renoveerimistoetuse taotlemisele.

Toetusskeemi tingimused ja selle juurde kuuluvad dokumendid ilmuvad KENA kodulehel www.kena.ee järgmisel nädalal.

Lisainfo:

kristiina.rebane@kena.ee

tka

banner est

emmaste eas