Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Eesti mees ja tema poeg

Eesti mees ja tema poeg

Sepo Seeman monokomöödias EESTI MEES JA TEMA POEG

Kolmapäeval  24.juulil  2013 algusega kell 18 ja 21

Sõru sadama paadikuuris 

 Eesti_mees_ja_tema_poeg

Etendus kestab 1 tund ja 50 minutit

Piletid 12 ja 10 € müügil  Piletimaailmas ja Piletilevis ning kohapeal.

 

EESTI MEES JA TEMA POEG on tuntud karikaturisti ja stsenaristi Peep Pedmansoni näidend, mis on kirjutatud nimelt Sepo Seemanile. 
Iga mees on poeg ja tavaliselt ka isa. See on imelihtne ja imeselge. Sellest Sepo sel ühe-mehe-õhtul räägibki. Inimeselt inimesele.

“Vaadake seda last, kes te kunagi olite! Seda väikest poissi… või tüdrukut! Kui puhas oli tema hing ja kui siirad tema soovid, ja kuidas ta uskus, et ka maailm on tema vastu sama hea ja aus. Kui te üldse kellelegi siin elus midagi võlgnete, siis on see tema – see teie pisikene mina sealt lapsepõlvest! Austa teda kasvõi nii palju, et täida kasvõi üks tema unistus!  Kui sa ei jaksa enam hakata kosmonaudiks või maadeavastajaks, siis jäälõhkuja kapteniks võiksid ju veel üritada? Või vähemalt lähed ja sõidad kelguga sellest kuradi pumbamaja järsemast servast alla, kust teised julgesid, aga sina, see väike poiss, ei julgenud. Või lähed ja saadad siiski selle armastuskirja nüüd ära, mille sa 1. klassis kirjutasid, aga sahtlipõhja peitsid? Või mine anna vastu hambaid sellele tõprale, kes kuivati juures su isa kohta halvasti ütles. Ja kui sa ise oledki juba kasvõi 75, siis see mölakas on ju juba 80. Nüüd oled sina temast tugevam.  Nii et kui sa vähegi oled mees…. või naine, siis tee teoks kasvõi üks tema unistus. Ja kui sa tervet unistust ei jaksa teoks teha, tee siis pool! Aga tee!”
Katkend Peep Pedmansoni näidendist “Eesti mees ja tema poeg”

Esietendus Endla teatri Küünis 7. juulil 2011

Tegijad:

* autor Peep Pedmanson

* lavastaja Tiit Palu

* kunstnik Andrus Jõhvik

* valgustuskujundaja Kalle Kuningas

* muusikaline kujundaja Janek Vlassov

http://www.piletilevi.ee/est/meelelahutus/korraldajad/?promoter=8025 (Kärdla Selveris) ja enne etendust kohapeal.

Rohkem infot lavastusest:
http://www.endla.ee/lavastused/repertuaaris/eesti-mees-ja-tema-poeg 

 Sepo_Seeman

Kohtumiseni etendusel!

tka

banner est

emmaste eas