Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Muuseumiöö ÖÖS ON KINO

Muuseumiöö ÖÖS ON KINO

Eesti Muuseumiühingu eestvõtmisel toimuv muuseumiöö on pühendatud saja-aastasele Eesti Filmile, 35. korda peetavale rahvusvahelisele muuseumipäevale ning Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu (ICOM) Eesti Rahvuskomitee 20. aastapäevale.

Tänavuse muuseumiöö juhtlauseks on ÖÖS ON KINO! Kinoteema esiletõstmine Eesti Filmi juubeliaastal  on ka Sõru muuseumis igati õigustatud, sest kolhoosiajal kasutati tänase muuseumihoone alumist korrust kinosaalina. Muuseum üllatabki muuseumiöö külastajat sellest ajast pärineva eriväljapanekuga, milles on rannaküla kinost pärinev filminäitamise aparaat, objektiiv ja filmiplakateid. Muuseumis on muid optilisi seadmeid –  merd ja rannamaastikku saab vaadelda läbi piirivalvebinokli. Lastele on tegelusvaiba ja lastekiikriga mereteemaline mängunurk.

Vaadata on ka hiiu rannaelu püsinäitus ja  Vapriikki muuseumikeskuse näitus „Järvedelinn Tampere“ Soomest.

Sõru muuseum osaleb üleeuroopalises muuseumiöös neljandat aastat ja külastajate hulk on iga aastaga kasvanud. Ootame ka sel aastal rahvarohket osavõttu. Muuseumiööl on Sõru muuseum tasuta avatud laupäeval, 19. mail kella 18-22-ni. Kohtumiseni 2012. aasta muuseumiöös!

Helve Russak

Direktor

tka

banner est

emmaste eas