Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Meile on meri põlvini!

Meile on meri põlvini!

Teisipäeval, 5. juunil  2012 kell 10  avatakse Sõru muuseumis Emmaste laste loomingu näitus.  

Näituse eesmärgiks on laiemalt  tutvustada noorte hiidlaste  kunsti- ja käsitööloomingut.

Näituse teema MEILE ON MERI PÕLVINI! kannab optimistlikku sõnumit  „Me suudame, tahame ja oskame.“ Näituse koostaja ja kujundaja, Emmaste kooli kunsti- ja käsitööõpetaja Eila Tõnisson, kelle juhendamisel on need tööd valminud, ütles, et:

 „noored loojad  on julged oma mõttemaailmu avama. Oma töödes avaldavad nad arvamust meid ümbritseva elu mitmekesisuse suhtes –  on vaja märgata,  kuulata, hoolida ja tahta, siis muutub ka maailmas midagi paremaks. Ammutades jõudu oma esivanemate pärandist oleme tugevamad ja targemad. Sellele toetudes on meil ka homme „meri põlvini“!“

Laste tehtud tööd on innustavaks märgiks  noorte loovuse kestvast seotusest hiiu muistsete mustritega. Ent sellega noored kunstnikud ei piirdu. Tänavusel näitusel leiab mõjusid ka Vahemeremaadest, klassikalistest Kreeka mustafiguurilisest vaasimaalitehnikas töödest kuni väljendusrikaste kalligraafiliste etüüdideni.  Ajalises plaanis ulatuvad vanemad tööd kujutama antiiki ja keskaega.

Näitus kinnitab Emmaste kooli ja Sõru muuseumi koostööd ja mõttekaaslust kultuuri ja loovuse laiemal tutvustamisel. Parim, mis meil on, ongi meie rahvuslik pärand ja lapsed, kes seda oma töödes täna ja tulevikus edasi kannavad.

Näitus on avatud  kuni 15. juulini  kolmapäevast pühapäevani kella 11-17,  kuid reedel, 8. juunil ja laupäeval, 9. juunil on muuseum suletud.      

 

Helve Russak

Sõru muuseum

Direktor

tka

banner est

emmaste eas