Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Laste liiklusohutuskonkurss ootab taas osalema

Laste liiklusohutuskonkurss ootab taas osalema

PRESSITEADE

30.10.2012 

 

Alates 29. oktoobrist algab Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” üle-eestiline konkurss „Sinu idee, Sinu algatus”, mille raames peavad 6-12-aastased õpilasrühmad välja mõtlema ning ellu viima liiklusohutuskampaania, mis puudutaks peale nende endi ka teisi – näiteks oma kooli või kohalikku kogukonda. Teist korda toimuva konkursi peaauhind on osavõtt rahvusvahelisest finaalist, mis toimub EuroDisneylandi lõbustuspargis Pariisis.

Konkurss on kollektiivne (rühmas võib olla 3-10 liiget + 1 juhendaja) ning mõeldud õpilastele (vanuses 6-12) üle kogu Eesti. Konkursil osalemiseks tuleb täita programmi veebilehel www.ohutuliikleminekoigile.ee leiduv avalduse vorm, mis on kättesaadav alates 29. oktoobrist. Lisaks saab õpilasrühma juhendaja veebilehelt alla laadida abimaterjalid, mis aitavad õpilastel ja õpetajatel samm-sammult konkursi ülesannet õigesti täita.

Konkursi ülesandena peab õpilasrühm ajavahemikul 31. jaanuar 2013 – 8. märts 2013 konkursi veebilehele ülesse laadima kampaaniat „Sinu idee” kirjeldava lühiaruande ja kampaania „Sinu algatus” teostamist kajastava dokumentatsiooni, mis võib olla loodud mistahes kunstilises vormis (pildigalerii, audio- või videosalvestis vms.). Konkursile saadetud projekte hindab žürii, kuhu kuuluvad Politsei- ja Piirivalveameti, Maanteeameti, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Renault’ kontserni esindajad ning liiklusadvokaat Indrek Sirk. Žürii valib lõppvooru viis rühma ning lisaks märgib ära veel 25 säravaimat tööd. Parimad viis rühma võistlevad konkursi finaalis, mis toimub 2013. aasta aprillikuus Tallinnas. Finaalis peavad õpilased viie minuti jooksul esitlema kokkuvõtte konkursile esitatud projektist.

Kohaliku finaali võitnud kollektiivi auhinnaks on sõit rahvusvahelisele finaalvõistlusele Prantsusmaale 2013. aasta juunis. Rahvusvahelise finaaliga kaasneb sõit EuroDisneylandi lõbustusparki Pariisi lähistel.

Möödunud aastal toimunud konkursi võitsid Paide Gümnaasiumi õpilased kampaaniaga „Helkur on Popp“. Prantsusmaal, Pariisis toimunud rahvusvahelisel finaalüritusel esindanud Paide Gümnaasiumi õpilased suutsid oma helkuri tähtsust rõhutava kampaaniaga äratada nii kooli, kohaliku kogukonna kui ka Vabariigi Presidendi tähelepanu ja poolehoidu.

Žüriis osalenud Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri ennetusteenistuse vanema Kristel-Liis Kaunismaa sõnul näitas eelmise aasta konkurss, et laste ideedel on hea energia ja vähe leidub neid kes poleks nõus laste poolt ellukutsutud tegevusele õlga alla panema. „Turvalisus algab meist endist ja kui sul on hea idee, tule jaga seda kindlasti ka teistega. Välja kuulutatud konkurss „Sinu idee, Sinu algatus“ on selleks hea võimalus,“ lisas Kaunismaa.

„Finaalüritusel oli mul siiralt hea meel näha, et lapsed tahavad liiklusohutuse teemal kaasa mõelda ja oskavad võimalusi välja pakkuda, kuidas olukorda parandada,“ kommenteeris Maanteeameti põhja regiooni liikluskasvatuse osakonna juhataja Eve-Mai Valdna. „Liiklusohutus on meie kõigi teha ja igaüks saab anda sellesse oma panuse. Konkursil osalejad olid eeskujuks paljudele ning loodetavasti innustavad ka teisi noori liiklusohutuse teemaga tegelema ja sellele mõtlema,“ lisas Valdna.

„Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” raames korraldatava konkursi „Sinu idee, Sinu algatus” eesmärk on võimaldada lastel osaleda otsuste langetamises, mis puudutavad nende ohutust ja elukvaliteeti. 

***

Haridusprogramm „Ohutu liiklemine kõigile” on üks maailma vanimaid, suurimaid ja tähtsamaid lastele mõeldud algatusi liiklusohutuse tõstmiseks ja keskkonnasõbralike mootorsõidukite toetamiseks. Lisaks konkursile „Sinu idee, Sinu algatus” kuulub Eestis programmi põhielementide hulka interaktiivne liiklusohutusreeglite kursus. Programmi toetavad Haridusministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet, Maanteeamet ning oma heakskiidu on sellele andnud ka liiklusadvokaat Indrek Sirk. Praeguseks on projekt jõudnud 35 riiki ning sellest osa on võtnud üle 12 miljoni lapse. Rohkem infot: www.ohutuliikleminekoigile.ee. Renault toetab ÜRO ülemaailmset initsiatiivi “Decade of Action for Road Safety 2011-2020”.

Lisainformatsioon:

Brit Vister

“Ohutu liiklemine kõigile” projektijuht

Telefon: +372 50 59 971

E-post: brit.vister@hamburg.ee

www.ohutuliikleminekoigile.ee

tka

banner est

emmaste eas