Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Avalik arutelu kino tulevikust Hiiumaal

Avalik arutelu kino tulevikust Hiiumaal

Hea Hiiumaa filmi- ja kinosõber!

Filmi- ja kinotehnika areng on viimasel aastakümnel olnud tormiline nii filmide tegemise kui näitamise poole pealt. Paraku ei suuda väikesed kinod sellise arenguga samm-sammult kaasas käia ning isegi mõned aastad tagasi soetatud tehnika ei ole tänasel päeval toodetavate filmide näitamiseks enam sobilik.

Kahjuks on ka Hiiumaa kinovõrk sarnases seisus kui paljud Eestimaa väikekinod - sobiliku tehnika puudumise tõttu ei ole uued Eesti- ja välismaised filmid üleüldse näidatavad, või jõuavad need sobilikus formaadis näitamiseks publiku ette mitmeid kuid peale esilinastusi ja ei ole seetõttu tõsise kinohuvilise jaoks enam atraktiivsed.

Kärdla Kultuurikeskus ja seltskond kinohuvilisi kutsuvad Kärdla PÖFF-i eelõhtul kõiki Hiiumaa filmi- ja kinosõpru avalikule arutelule. Mõtiskleme ühiselt Hiiumaa kinost täna ja tulevikus teemadel: kas Hiiumaa on jätkusuutlik kinopiirkond, millistele tingimustele peab vastama kaasaegne kinotehnika, kui palju ning kust leida vahendeid uue tehnika soetamiseks jne.

Oma arvamusi kinole esitatavatest vajadustest, soovidest ja võimalustest saavad avaldada nii spetsialistid kui asjaarmastajad.

Kohtume Kärdla Kultuurikeskuse kinosaalis 29.novembril kell 17:30.

Kino peab saama! Tule ise ja võta sõber kaasa

tka

banner est

emmaste eas