Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Sõru muuseumi ajaloolised fotod Hiiumaa meremajanduse näitusel TTÜ raamatukogus

Sõru muuseumi ajaloolised fotod Hiiumaa meremajanduse näitusel TTÜ raamatukogus

Näituse „Mereäärne majandus – traditsioonidest tänapäeva. Hiiumaa“ peategelasteks on põlishiidlased ja nende merega seotud  elulaad meremajanduse vaatevinklist.

Mis iseloomustas merelist elulaadi? Kes ja kuidas seda on kirjeldanud ja kujutanud? Kui palju seda praegu veel väärtustatakse? Mis seob Hiiumaa traditsioonilist elulaadi tänaste võimaluste ja valikutega? Missuguse vastutuse paneb  tehnoloogia areng ja majanduslike huvide teostamine tänastele hiidlastele, kes elavad  eraldatud saarelises keskkonnas? Kuidas mõjub moodne aeg siinse kultuuri kestvusele?

 

Näituse koostaja Karin Lindroos: „TTÜ avaliku sektori majanduse õppekava linna-ja keskkonnaökonoomika spetsialiseerumissuuna õppeaine juhtumiuuring raames käisid üliõpilased 2011. ja 2012. aastal Hiiumaa-ekspeditsioonidel. Juhtumianalüüsi käigus uuriti Hiiumaale kavandatavate tuuleparkide mõju saare sotsiaalmajanduslikule arengule ja kultuuri kestvusele. Näituse eesmärgiks on tutvustada hiidlase ja merekeskkonna kokkupuutest kujunenud eluviisi, mida on põlvest põlve edasi antud.

Näitusel eksponeeritakse teaduslikke uurimusi kõrvuti ilukirjandusliku loominguga (romaane, reisikirju, mälestusi, jutustusi), populaarseid ülevaateid Hiiumaa loodusest ja inimestest, kokku  69 trükist. Näitust ilmestavad  Eesti Meremuuseumist pärit laevamudelid ja meresõiduriistad ning ajaloolised fotod Sõru muuseumi kogust.

Näituse koostasid  Karin Lindroos ja Reet Nurges TTÜ Avaliku sektori majanduse instituudist, Marje Võrk ja kunstnik Tiia Eikholm  TTÜ Raamatukogust.

Väljapanek on TTÜ raamatukogus avatud kuni novembrikuu lõpuni.

tka

banner est

emmaste eas