Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Haridusprogramm "Hiiu suurkujud" Sõru muuseumis

Haridusprogramm "Hiiu suurkujud" Sõru muuseumis

Sõru muuseumis algas Eesti Vabariigi 95. aastapäeva tähistamine  pärandiaasta haridusprogrammis „Hiiu suurkujud“

Eesti kultuuripärandi aasta raames valmis Sõru muuseumis  haridusprogramm, mis Emmaste koolis toimunud pärandihommikul alustas vabariigi aastapäeva tähistamise üritusi.  

Haridusprogramm tutvustas Hiiu suurkujusid – laeva- ja paadiehitajaid, kapteneid, riigimehi, kirjanikke, muusikuid ja heliloojaid, kunstnikke, õpetajaid, ranna- ja ookeanikalureid. Oluline on mõista, et suurkujude kõrval ei unustataks tavalist inimest, kellest igaüks on andnud oma panuse „Hiiumaa loomisse“ ja hiidlase kui karakteri kujunemisse.

 

Mis on pärand ja kuidas see on seotud inimestega? Kes on pärandi loojad ja kes seda edasi kannavad? Kas meist igaüks oskab ja saab olla kultuuripärandi pärija? Kas oskame pärandit  hinnata ja leida selles iseennast?

Nendele küsimustele vastates tunnetasid Emmaste õpilased, õpetajad ja  pärandihommikul osalenud lapsevanemad, kuidas iga hiidlane koos hiiu suurkujudega hiiu kultuuripärandit mõista aitab.

Oma esivanemate tegudele ja arusaamadele toetudes ning nende valikuid mõistes saame tugevamaks ja targemaks. Saame oma rolli nendelt saadud pärandi pärijatena selgemalt tunnetada. Mõttevahetus jätkus nii mõneski klassis ka peale pärandihommiku lõppu.

Parim, mis meil on, ongi meie rahvuslik pärand ja noored, kes seda tulevikkuvaatavalt edasi kannavad.Pärandita pole  pärijat!

Eesti Vabariigi 95. juubeliaasta päranditeemalist hiiu suurkujude programmi toetas kultuurkapital ja seda saab muuseumist vabariigi aastapäeva ja kultuuripärandi aasta puhul tellida telefonil 5115169.

Helve Russak

Sõru muuseum

Direktor

tka

banner est

emmaste eas