Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - SÕRU MUUSEUMIS MEREMAAILMA AVASTAMAS

SÕRU MUUSEUMIS MEREMAAILMA AVASTAMAS

PRESSITEADE                                               

21. märtsil  2013 

Sõru muuseumis jätkub Eesti kultuuripärandi aasta haridusprogramm „Hiiu suurkujud“. Seekord olid muuseumitunni külalisteks Kõrgessaare lasteaia Vigri mudilased. Hea võimaluse Sõru muuseumi ja merekeskuse külastamiseks ning Alari renoveerimisega tutvumiseks andis lasteaiale Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetatud projekt „Meremaailma avastamas“. See teema seostus maailmameredel seilanud hiidlaste ja nende ehitatud laevadega muuseumi haridusprogrammis.

 

Lapsed vaatasid ja katsusid ajalooliste hiiu puulaevade mudeleid, arutlesid vildist tegelusvaibal mängides laevaehitajate ja kalameeste üle, õppisid ära tundma kalasabamustrit ja said kiikriga merele vaadata. Palju elevust tekitas meremeeste kõnnaku, tervituste ja laevajuhtimiskäskude harjutamine. Koju kaasa võeti Alari värvimise töölehed.

Tänavuse pärandiaasta hüüdlauseks on Pärijata pole pärandit! Vanu hiidlasi, nende laevaehitamise, meresõidu ja kalapüügioskusi on vaja mitte ainult Hiiumaa kooliõpilastele vaid kindlasti juba väiksest peale ka lasteaialastele rohkem tutvustada. Siiras huvi ja vaimustus väikestes säravates silmades näitas, et väikestele hiidlastele on meremaailmas tegutsenud hiiu suurkujud heaks eeskujuks! Tore, et Vigri lasteaed oskab kasutada muuseumi kui huvitavat mitteformaalse õpikeskkonna võimalust.

Helve Russak

Sõru muuseum

lapsed muuseumis

tka

banner est

emmaste eas