Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Kulu põletamisest ja lõkke tegemisest

Kulu põletamisest ja lõkke tegemisest

Päästeamet tuletab meelde, et kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud, sest kulutuli on hävitav ja ohtlik - kulu põletamise käigus on süttinud metsad, see on maha põletanud  hooneid ja seeläbi hukkunud inimesi.

 

Lõkke tegemisel tuleb järgida tuleohutusnõudeid – pinnas tuleb kuluheinast puhastada, lõkkekoht ümbritseda mittepõleva materjaliga ning lõkke juures peavad olema esmased tulekustutusvahendid. Lõket ei tohi jätta järelevalveta ning teha liiga suure tuulega.  Alla ühemeetrise läbimõõduga tule tegemisel peab lõkkekoht paiknema vähemalt kaheksa meetri kaugusel mis tahes hoonest või põlevmaterjalide lahtisest hoiukohast, tuleohtlikul ajal vähemalt kümne meetri kaugusel metsast. Üle ühemeetrise läbimõõduga tule tegemisel peab lõkkekoht paiknema vähemalt 15 meetri kaugusel mis tahes hoonest või põlevmaterjalide lahtisest hoiukohast, tuleohtlikul ajal vähemalt 20 meetri kaugusel metsast.

 

 

tka

banner est

emmaste eas