Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Muuseumiöö Sõru muuseumis

Muuseumiöö Sõru muuseumis

SÕRU MUUSEUM JUTUSTAB MUUSEUMIÖÖL RANNA- JA MERELUGUSID

Lugemisaastast inspireeritud muuseumiööl, 15. mail kella 18-22 muutub Sõru muuseum hiiu ranna-ja mereelu lugude jutustajaks. Sõru muuseumis äsjaavatud rahvapärimuse ja murdekeele koguja Jegard Kõmmuse näitusel saab helilindi vahendusel kuulata Jegardi enda räägitud lugusid. Kes soovib, saab ka ise hiiu keele kõla proovida.

 

Hiiumaa muuseumiöös on avatud Suuremõisa loss, Vaemla villavabrik, Kassari ekspositsioonimaja, R. Tobiase maja, M. Kiibuse maja Valgul, Sõru muuseum; Kõpu, Ristna ja Tahkuna tuletornid, Militaarmuuseum, Pikk Maja Kärdlas ja Soera muuseum. Neist vähemalt 3 koha külastamisel saab osaleda loosiauhindadega külastusmängus. Programmid on www.muuseum.ee; www.hiiumaa.ee ja kodulehtedel. Muuseumiöö Hiiumaal lõpetab väike etnokontsert Pikas Majas algusega kell 22

Muuseumiöös on tasuta avatud 115 muuseumi üle Eesti. Tänavuse muuseumiöö sõnum on „Öös on lugusid". Lugudega seonduvad ka muuseumiöö üritused ja programmid. Lugemisaastaga haakuv teema toob esile muuseumid kui lugude jutustajad. Muuseumiööl on külastajatel võimalik osa saada kümnetest eri-ilmelistest üritustest üle Eesti. Üheks eriatraktsiooniks on T-lood: Eesti kirjanike lühipalad, mida saab kuulata mobiiltelefonipõhises audiogiidis Regio T-numbri platvormil.

Muuseumiöö on osa üle-euroopalisest muuseumiööst, mida korraldatakse juba kuuendat korda. Esimene üle-eestiline muuseumiöö toimus eelmisel aastal ning oli väga menukas ja külalisterohke ka Sõru muuseumile.

Helve Russak, tel 4695408

Lähemat infot osalejate ja programmide kohta saab oo.muuseum.ee ja facebooki leheküljelt facebook.com/muuseumioo

tka

banner est

emmaste eas