Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Pärandiaasta perehommik Sõru muuseumis

Pärandiaasta perehommik Sõru muuseumis

PRESSITEADE                                                        

25. juulil  2013

Pühapäeva, 28. juuli  hommikul kell 11 algab Sõru muuseumis kultuuripärandi aastaga seotud  perehommik. 

Lapsed saavad mängida hiiu rannaelu teemalisel  vaibal, jälgida panoraamseid merevaateid ja värvida ajaloolist purjelaeva, täiskasvanud pereliikmed aga arutlevad hiiu kultuuripärandi üle.

Mis on pärand? Missuguse osa maailmapärandist moodustab hiiu kultuur? Missugused on selle  omapärad? Kes on selle loojad? Kes seda edasi kannavad? Kas meist igaüks oskab ja saab olla kultuuripärandi pärija? Kuidas pärandit  hinnata? Missuguseid võimalusi hiiu kultuurinähtuste leidmiseks ja teadvustamiseks pakub Sõru muuseum?  Kas ajaloolist väärtust saab eristada isiklikust emotsionaalsest mälust?

Vastavalt pärandiaasta juhtmõttele –  „Pärijata pole pärandit!“ –  saavad kõik väikesed ja suured perehommikul osalejad hiiu pärandi lahtimõtestamisel kaasa rääkida.

Perehommikul osaleb Saaremaa Merekultuuri Seltsi liige Valdur Lind, kes meenutab purjelaeva „Alar“ kojutoomist. Valdur Lind oli mehhaanik puksiirlaeval  „Uku“, mis 15 aastat tagasi vedas „Alari“ Taanist, Hobro sadamast koduranda Hiiumaal.

Perehommikust osavõtt on 3 eurose perepiletiga.

Helve Russak

Sõru muuseum

tka

banner est

emmaste eas