Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Õpilased tunnevad Tulevikutalendi stipendiumi vastu aktiivset huvi

Õpilased tunnevad Tulevikutalendi stipendiumi vastu aktiivset huvi

Andekate ja tublide Eesti kooliopilaste huvi tänavuse Tulevikutalendi stipendiumikonkursi vastu on olnud korge ning esimese 1,5 nädalaga on 600-eurosele stipendiumile kandideerimise soovi avaldanud juba üle saja noore. Avaldusi saab esitada kuni 10. oktoobrini.

Tänavu juba kolmandat korda toimuvale 12 000 euro suuruse stipendiumifondiga Tulevikutalendi konkursile laekunud avaldusi hindab asjatundjatest koosnev žürii, mille esimees on sarnaselt mullusele mälumängur ja laulja Ivo Linna.

 

"Mullu konkursile laekunud avaldusi hinnates todesime rahulolevalt koos teiste žüriiliikmetega, et Eesti koolides on sadu teadmistejanulisi ning silmaringi laiendamisest huvitatud aktiivseid opilasi, kes vajavad tuge ja innustust oma huvialadega tegelemiseks," lausus žürii esimees, mälumängur ja laulja Ivo Linna. "Stipendiumikonkurss annab selleks suurepärase voimaluse ja kutsun seetottu koiki opetajaid ja lapsevanemaid üles julgustama tublisid kooliopilasi Tulevikutalendiks kandideerimisel."

Lisaks Ivo Linnale hindavad koolinoorte taotlusi AHHAA keskuse juht Andres Juur, muusik ja dirigent Tomi Rahula, olümpiasangar ja omanimelise suusakooli juht Jaak Mae, kirjanik ja kolumnist Jürgen Rooste, Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Ounap ning stipendiumi väljapanija Maxima Eesti esindaja Ty Lehtmäe. 

Žürii liikmest professionaalne muusik, koorijuht ning jalgpallikohtunik Tomi Rahula leiab, et piisava tahtmise korral ja loomulikult ka pereliikmete ning opetajate-huvijuhtide toetusel on voimalik tegeleda silmapaistval tasemel mitme erineva valdkonnaga. "Kui noored leiavad heade opitulemuste nimel pingutamise korvalt aega ja tahtmist professionaalselt veel näiteks muusika voi teadusega tegeleda ning vaimsele koormusele tasakaaluks harrastada sporti, siis tuleb neid kindlasti tunnustada ja esile tosta. Tulevikutalendi stipendiumikonkurss annab selleks väga hea voimaluse," ütles Rahula.

Tulevikutalendi stipendiumeid antakse 5.-12. klasside tublidele opilastele välja viies kategoorias – ühiskondlik tegevus; teadus; humanitaarteadus; kunst, muusika ja kultuur ning sport ja tervis. Taotluste esitamine algas 10. septembril ning tänase seisuga on enda konkursil osalemise soovist teada andnud üle saja kooliopilase.

Igas kategoorias valib žürii välja viis laureaati, kellest parimaid premeeritakse Tulevikutalendi tiitli ning 600 euroga. Igas kategoorias antakse välja ka neli teist kohta, keda premeeritakse 450 euro suuruse stipendiumiga. Kokku pälvib stipendiumi 25 kooliopilast.

Tulevikutalendi žürii soovitab koigil kandideerimisest huvitatud noortel ning nende tublide opilaste vanematel ja opetajatel-juhendajatel tutvuda kandideerimisinfo ja noutavate dokumentidega aadressil www.tulevikutalent.ee

Lisainfo:

Ty Lehtmäe

žürii liige, Maxima Eesti

Tel: 602 3111

Mob: 55 56 6984

E-mail: Ty.Lehtmae@maxima.ee

tka

banner est

emmaste eas