Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np33407/domains/emmaste.ee/public_html/vald/plugins/system/bigshotgoogleanalytics/bigshotgoogleanalytics.php on line 29 Emmaste Vallavalitsus - Uus näitus NÕÕÕÕ! Sõru muuseumis

Uus näitus NÕÕÕÕ! Sõru muuseumis

1.juunist on Sõru muuseumis Emmaste laste kunstiringi 10. aastapäeva näitus.

„NÕÕÕÕ!" on edasiliikumissignaal hobustele. Näituse pealkirjana viitab see hobuhiidlaste seltsile Emmaste kandis. Hobused olid nende töödes ja tegemistes tähtsad tegelased.

 

Näituse kuraator Eila Tõnisson: „Oma töödes õpivad lapsed väärtustama seda kultuuri- ja maastiku-keskkonda, milles nad Hiiumaal elavad. Väljapaneku teemadena tõusevad esile talutööd, kusjuures Hiiumaal pidid ju palju töid nii talvel kui suvel tegema naised; kalapüük; lõbutsemine ja enda ehtimine; ümbritsev meri kalade, merelindude ja merihobustega. Värvikombinatsioone ja hiiu rahvakunstimotiive − pits-sakke, jooni, ringe, kolmnurki ja lihtsaid geomeetrilise ornamendi elemente kasutatakse erinevatel materjalidel mitmes tehnikas. Noorte autorite töödes on hästi palju hoolivust ja armastust. Oma kultuuri tuntakse, pärandit ja selle mustreid osatakse märgata ja seostada ka tänapäevanähtustega."

Tööd on valminud Emmaste kunsti- ja käsitööõpetaja Eila Tõnissoni juhendamisel. Tema enda hiiu rahvakunsti mustritest inspireeritud vildist tikitud tarbe- ja iluasjad: ehted, vildimaalid ja väiksed rahvuslikud nukud (mänguasju kutsuti Hiiiumaal „paiudeks") on näitust viimistlevaks lõpuakordiks.

Näitus avardab näitusekülastajate arusaamu loovtegevuse võimalustest. „Ka mina tahaksin niimoodi osata", hüüatas oma eakaaslaste loomingust võlutud näitusekülastaja. Näituse eesmärgiks ongi laste ja noorte loomingulist tegevust laiemalt tutvustada. Just kunst ja käsitöö annavad häid eneseteostamise ja -väljendamise võimalusi.

Näitus on avatud kuni 1. juulini kolmapäevast pühapäevani 11-17

tka

banner est

emmaste eas